Nie stać Cię na AC w PZU? Zobacz, jakie masz inne możliwości!

Ubezpieczenie AC dla samochodu Autocasco to produkt niezbyt przez polskich kierowców lubiany (słusznie, niesłusznie – nie nam oceniać) – ze względu na cenę składki, ze względu na kruczki w umowach… A gdybyśmy powiedzieli Wam, że w PZU macie do wyboru atrakcyjne ubezpieczenia, alernatywne wobec AC?

Jeśli ktoś z Państwa pragnie ochrony szerszej, niż zapewnia samo OC, a nie stać go na autocasco o pełnym zakresie, prawdopodobnie będzie chciał sięgnąć po minicasco. To ubezpieczenie samochodu za niewygórowaną cenę umożliwia uzyskanie odszkodowania w przypadku:

1) utraty pojazdu np. wskutek kradzieży;
2) zniszczenia lub uszkodzenia wskutek zderzenia z ludźmi lub zwierzętami.

Z minicasco wyłączone są szkody powstałe na wskutek zderzenia z pojazdami i innymi przedmiotami. Tak więc minicasco to znakomita propozycja dla ostrożnych kierowców.

A jeśli i ten produkt Państwu nie odpowiada, to być może zainteresujecie się polisą PZU AutoSzyby. Kto kiedykolwiek przechodził przez kierat wymiany zbitej szyby, ten wie, że to nic przyjemnego. Natomiast z tym ubezpieczeniem dużo łatwiej przychodzi:

1) zorganizowanie naprawy lub wymiany uszkodzonej szyby, bez względu na to, czy jest to szyba czołowa, tylna czy boczna;
2) koordynacja całego procesu (w tym znalezienie odpowiedniego warsztatu).

Z PZU AutoSzyby rozliczenie szkody jest bezgotówkowe, co oznacza, że ubezpieczyciel za Państwa zajmie się zorganizowaniem naprawy uszkodzonej szyby.

Warto wspomnieć jeszcze o ubezpieczeniu utraty zniżek. PZU Ochrona już nawet za cenę dziesięciu złotych gwarantuje, że w kolejnym okresie ubezpieczenia składka za OC lub AC będzie stała nawet mimo wypłaty odszkodowania na jedno zdarzenie. Ochronę zniżek możemy dokupić do któregokolwiek ubezpieczenia komunikacyjnego – czy to OC, czy to autocasco.