Jak kupić ubezpieczenie turystyczne PZU?

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na wakacje

O ubezpieczeniu turystycznym wiele osób przypomina sobie dopiero tuż przed wyjazdem. Na szczęście taką polisę podróżną można zakupić online już w kilka minut.

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne PZU?

Ubezpieczenie turystyczne PZU można oczywiście zakupić osobiście w oddziale czy u agenta. Kto jednak tuż przed wyjazdem, w momencie gorączkowego pakowania i odhaczania kolejnych punktów z listy rzeczy do zrobienia, ma jeszcze czas na wizyty u ubezpieczyciela? Na szczęście polisę podróżną, także tę oferowaną przez PZU, można zakupić całkowicie przez Internet. Jak to zrobić?

Wystarczy wejść na stronę kalkulatora ubezpieczenia turystycznego PZU i wypełnić krótki formularz. Ubezpieczyciel zapyta się nas o miejsce oraz termin wyjazdu, liczbę i wiek podróżujących, a także cel podróży (jedziesz wypoczywać? Wybierasz się w delegację? Planujesz jeździć na nartach? A może zamierzasz uprawiać sport ekstremalny?). PZU będzie także chciało wiedzieć, czy ubezpieczane osoby cierpią na choroby przewlekłe. Ten fakt wpływa bowiem znacząco na wysokość składki.

Pamiętaj, że ubezpieczenie może obowiązywać najwcześniej od następnego dnia.

Po wypełnieniu krótkiego formularza PZU przedstawi Ci proponowane pakiety ubezpieczeń. Co ważne, możesz je dopasować do swoich potrzeb. Zastanów się więc, jakie elementy ubezpieczenia są Ci potrzebne i przede wszystkim na jaką sumę chcesz się ubezpieczyć. Jeżeli jedziesz do jednego z europejskich krajów, ubezpieczenie kosztów leczenia powinieneś zawrzeć na sumę przynajmniej 200 000 zł na osobę.

Oczywiście większa suma ubezpieczenia oraz szerszy zakres ochrony oznaczają wyższą składkę. Nie musisz się jednak obawiać, że ubezpieczenie turystyczne nadszarpnie poważnie Twój wakacyjny budżet. Naprawdę jest możliwe znalezienie dobrego ubezpieczenia turystycznego w niskiej cenie.

Jak otrzyma się polisę turystyczną PZU?

Kiedy ustalisz już, jaki dokładnie pakiet ubezpieczenia turystycznego jest Ci potrzebny, PZU przedstawi Ci finalną ofertę i poprosi o uzupełnienie danych (imię, nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, numer telefonu, adres mailowy). Następnie będziesz już mógł zapłacić za polisę. PZU umożliwia płatność przelewem lub kartą.

Gotową polisę otrzymasz na swojego maila. Przeglądając dokument, zwróć uwagę na numer swojego ubezpieczenia oraz telefon alarmowy. Jeżeli w czasie wyjazdu coś Ci się stanie, zadzwoń pod ten numer (centrum alarmowe działa przez całą dobę) i wyjaśnij co się stało oraz jakiej pomocy potrzebujesz.

Czy ubezpieczenie turystyczne PZU jest najlepsze?

PZU kusi prostotą zakupu polisy. Jeżeli jednak zależy Ci na znalezieniu dobrego ubezpieczenia w korzystnej cenie, poświęć odrobinę więcej czasu i wejdź na stronę porównywarki ubezpieczeń turystycznych. Na tej stronie także wystarczy wypełnić jeden formularz, ale na stronie z wynikami otrzymasz oferty różnych ubezpieczycieli.

Jest bardzo możliwe, że wśród zaprezentowanych pakietów znajdziesz polisę korzystniejszą od tej proponowanej przez PZU. A zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na wakacyjne atrakcje.